تبلیغات
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها - اخراجی های3 حرف دل مردم (نقد اخراجی ها 3)
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها
بروزترین وبلاگ دانلود موزیک های ایرانی

جمعه شب قسمت شد و در سینما آفریقا به دیدن اخراجی ها 3 نشستم. با اینکه در روزهای پایانی سال هستیم ولی بازهم سالن پر شد.


فیلم زیبا آغاز میشه. یه ربع اول اخراجی ها 3 بسیار هنرمندانه تماشاگران رو می خندونه و همین باعث میشه تا همه تصور کنند تا آخر فیلم یه سره و به دور از هر دغدغه ای لبخند می زنند اما فیلم ده نمکی یه طنز واقیه و تو طنز هم باید بخندی و هم گریه کنی.


 


اخراجی ها 3 پر است از تیکه هایی به سیاستمداران و حرف هایشان. از هدفمند کردن ازدواج های خیلی خیلی موقت تا درست ادا نکردن کلمه ددمنشانه که در نهایت ددمناشی گفته می شود. البته اینها در دریای دیالوگ هایی که ده نمکی در فیلمنامه اش به مسائل روز طعنه زده گم و دیده نمی شود.باید به ایشون بابت این جسارت تبریک گفت.صحنه های دلخواه من سکانس


 


هایی است که به بی عدالتی در حکومت اعتراض می کند مثل قسمتی که در منکرات اتفاق می افتد و صحبت های رسول خطاب به دستگیرشدگان.صحنه های مربوط به هواداران یه مقدار زیاده و اگه چندتاشون حذف می شدند لطمه ای به داستان نمی زد. قسمتهای مربوط به ایران که گذشته شو میفهمه هم زیبا کار شده.بنده در نشون دادن روزنامه ای که در آن به قطعنامه 598 اشاره شده و گرفتار شدن آمبولانس بین هواداران کاندیداها پیام های زیادی میبینم که شاید بعضی ها نمی دیدند و در نقدهاشون به آن اشاره دارند.
در کل اخراجی ها 3 یه طرفه به قاضی نرفته و انتقادهایی به تمامی قشرها وارد کرده که این باعث میشه همه مردم ازش استقبال کنند.


 احسان رستگار تو وبلاگش پایان فیلمو شعاری میدونه. شاید پایان بندی شعاری بوده باشه اما این نشون دهنده بغض یک قشر از جامعه است و باعث اون اینه که هر غلطی هر فرد ریش دار انجام داد به اسم اونا نوشته می شه شعر پایانی هم حرف اونا رو میزنه.پی نوشت: بعد از دیدن اخراجی ها 3 به این نتیجه رسیدم اگر تو دارا و ندار امثال رویگری ادا اصول های اعصاب خردکن درنمی آوردند شاید به این سریال توجه بیشتری میشد.


پی نوشت 2: ببخشید اگه کمه هول هولی نوشتم و کم شد


بعد از تحریر: با خبر شدم جناب ده نمکی افتخار دادند و این پست رو توی وبلاگشون منتشر کردند. ازشون خیلی ممنونم


به بهانه قاچاق اخراجی ها 3 -یدالله فوق ایدیهم


فوری: کسانی که دوست دارن آهنگ تیتراژ پایانی اخراجی ها 3 رو دانلود کنند لازم نیست زیاد به خودشون زحمت بدن فقط کافیه به قسمت پیوندهای روزانه همین وبلاگ مراجعه کنند. به همتون پیشنهاد میکنم دانلودش کنید چون با شعر پرمحتوا و قشنگی که داره مطمئنا وقتتونو تلف نمیکنید.


اخراجی های 3 فیلمی به شدت سیاسی است. فیلم تلاش می کند تا با بهره گیری از نشانه های موجود از یک واقعه سیاسی ـ انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 ـ در ذهن مردم، اثری عرضه کند که از طرفی هم واجد ویژگی های یک فیلم ارزشی باشد و هم فیلمی پُر فروش.

البته فیلم فقط صحنه های خیابانی انتخابات رو بازسازی کرده و بحث رقابت و شعار بین هواداران دو کاندید رو باز کرده است.

محمدرضا شریفی نیا (کاندیدای قرمز) و رضا رویگری (کاندیدای آبی) و سید جواد هاشمی (کاندیدای بسیجی و مردمی) هستند که در طول فیلم رقابت های آنها با هم روایتگر قصه فیلم می شود...

با توجه به اینکه این فیلم با تمامی شخصیت های سیاسی شوخی کرده است، اما با تمام این حرفا بین رقابت بین رویگری و شریفی نیا می فهمیم که هر دو انسان فاسدی بودند.

بحث بستن مچ بند که اولین بار از سوی « مهندیس میر حسین موسوی» مطرح شد، در فیلم از سوی این دو شخصیت مطرح می شود. تئوری فشار از پایین و چانه زنی از بالا هم که سالها قبل توسط «سعید حجاریان» ابداع شده، از سوی دباغ و همسرش در فیلم طرح می شود. شوخی با تصاویر همسر دباغ پیش از عمل جراحی بیینی و پس از آن نیز نشان می دهد کارگردان اخراجی های 3 گوشه چشمی به افشاگری دکتر محمود احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی انتخاباتی داشته است

شوخی های فیلم به همین چیزها محدود نمی شود. فیلم حسابی از خجالت تلویزیون هم درآمده و با دست انداختن شدید مجریان و گزارشگران آن، شوخی های خوبی با رسانه ملی و حتی مهندس ضرغامی کرده که برای آنهایی که دل خوشی از این رسانه ندارند، حسابی دلچسب است و باعث خنده و کف زدن آنها می شود. پخش دو کلیپ «همه چی آرومه» و «سوسن خانم» با اندکی تغییرات نیز اوج تلاش ده نمکی برای جذب توده های مردمی مخاطبان است.

در چنین فضایی با سردار جنگ اخراجی ها 1 روبه رو هستیم که دخترش در ستاد حاجی گرینوف فعالیت می کند و حاجی گرینوف با تعریف های دروغ از جنگ و اینکه آدم شجاعی بوده و او روی مین ها رفته نه مجید سوزوکی و با خرید بیژن (امین حیایی) و بایرام (اکبر عبدی) سعی بر این دارد اصل قضیه لو نرود. و سردار جنگ می خواهد واقعیت حاجی گرینوف رو برملا کند که دخترش دست بردار نیست.

اما نکته این جاست... اینکه این سردار که شیمیایی هم هست، پشت ترافیکی که حامیان دو کاندیدای قرمز و آبی ایجاد کرده اند در حال جان دادن است، قرار است چه پیامی داشته باشد؟ از همه مهم تر اینکه در این فضای شلوغ و درهم و برهمی که فیلم ساز خلق کرده تا چه اندازه می توان با پیام جدی فیلم ارتباط برقرار کرده و آن را درک کرد؟

سکانس حضور دوربین در خانه بایرام لودر دو نمونه از این شوخی های خوب است که با جنس فیلم نیز نزدیک است. نمی توان منکر هوشمندی ده نمکی در انتخاب «حسام نواب صفوی» در نقش رییس دایره منکرات شد.
حسام به خوبی از پس ایفای نقش برآمده است.

دایره شوخی های ده نمکی به این ها هم بسته نمی شود . او حتی با مسئولین امنیت اجتماعی هم شوخی کرده است و درباره آن ها نیز افشاگری کرده است. صحنه ای که پسر حاجی گرینوف و خیل هوادارانش به دلیل برگزاری پارتی در خیابان دستگیر شده اند و از بالا به حسام فشار میارند که پسر حاجی رو آزاد کند اما بقیه رو نگه دارد.

جام جهانی هم از شوخی های اخراجی ها در امان نمانده و سوسماری رو داریم که نتیجه انتخابات رو پیش بینی می کند.

اکبر عبدی و امین حیایی هم در همین زمینه ها به نمک فیلم اضافه کرده اند. خصوصا امین حیایی که با دزدین عکس های بهنوش بختیاری قبل از عمل بینی این عکس هارو پخش می کنه

بهنوش بختیاری یه دیالوگ خوب داره که می گه: بیچاره مردم. اشاره به بازی هایی که این دو کاندید دارن می کنند.

در طول فیلم چندین بار روزنامه ای نشان داده می شود که تیتر اصلی آن «پذیرش قطعنامه598» است که احتمالا اشاره به محسن رضایی دارد.

حرف پایانی فیلم هم سید جواد هاشمی در سکانس پایانی می زند که می گوید:
ما از جنگ گفتیم اما همه اش رو نگفتیم.
پیامی که فیلم کوشیده بعد از سه قسمت فیلم بدهد این است.

و طبق دیده های من از دیشب سینما پردیس زندگی علاوه بر استقبال خوب مردم که از همه ی اقشار جامعه هم بودند و فیلم در پایان نیز تشویق شد ...

تیتراژ فیلم هم با صدای بهنام صفوی ساخته شده است.
سرودی ملی است که در پایان اخراجی ها پخش می شود.

در پایان باز هم پیش بینی فیلمی پر فروش رو دارم البته نه به اندازه اخراجی ها 2. اما بیش از 2 میلیارد فروش حداقل فروش این فیلم خواهد بود.


آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا سایت را پسندیدید؟؟؟؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ