تبلیغات
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها - چرا علامت‌های هشداردهنده به رنگ قرمز هستند؟
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها
بروزترین وبلاگ دانلود موزیک های ایرانی

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 17 خرداد 1390
اگر در اطراف خود دقت كنید درمی‌یابید كه دورو برما پر است از علائم و نشانه‌های مختلف كه هركدام معنای خاص خود را دارد و هركدام اطلاعات معینی را به ما می‌دهد. یكی از این علائم، ما را از وقوع خطرات آگاه می‌كند. با كمی دقت درمی‌یابیم كه وجه مشترك همه این علائم، رنگ قرمز آنهاست. اما چرا برای همه علامت‌های هشداردهنده از رنگ قرمز استفاده می‌شود؟

پاسخ‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارد. از لحاظ فیزیكی یكی از پاسخ‌ها آن است كه رنگ قرمز درمه و دود پراكنده شده و بوضوح دیده می‌شود و حتی از مسافتی دور نیز قابل رویت .

است و افراد را از وقوع خطر آگاه می‌كند. پاسخ دیگر آن است كه گیرنده‌های رنگ قرمز در چشم به صورت خوشه‌ای و دسته‌ای در ناحیه‌ای نزدیك به مركزچشم تمركز یافته‌اند، جایی كه تیزترین تصاویر تشكیل می‌شوند. اما پاسخ دیگری كه از لحاظ فیزیولوژیكی می‌توان داد آن است كه در طبیعت نیز از رنگ قرمز به عنوان رنگ هشداردهنده استفاده شده است، چرا كه این رنگ به‌طور بسیار واضح در زمینه سبز طبیعت دیده می‌شود و پاسخ دیگر آن‌كه ما به طور طبیعی این رنگ را به رنگ خطر تعبیر می‌كنیم، چرا كه رنگ آتش و رنگ خون قرمز رنگ است كه به نوعی نشانه خطر است. البته هرچند این رنگ در اكثر نقاط جهان رنگ خطر و هشدار است، اما در همه جای جهان و برای همه افراد این چنین نیست. چرا كه این رنگ در چین، رنگ ملی این كشوراست و محبوبیت خاصی دارد. در چین برای هشداردادن و اعلام خطر از رنگ سیاه روی یك زمینه زرد استفاده می‌شود. بنابراین همیشه رنگ قرمز اولین انتخاب برای هشداردادن و اعلام خطرنیست


ارسال توسط امید ابراهیمی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا سایت را پسندیدید؟؟؟؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ