تبلیغات
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها - دستگیری دزد كهكشانی، سر بزنگاه!
نیک فیس وبلاگی برای دانلود جدیدترین ها
بروزترین وبلاگ دانلود موزیک های ایرانی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 3 مرداد 1390

یك جرم كهكشانی مربوط به سرقت صدها ستاره در فاصله 160 هزار سال نوری شناسایی شده كه به باور كارآگاهان فضایی این دزد درست سر بزنگاه دستگیر شده است.

به نظر می‌رسد كه متهم، ابرماژلانی بزرگ كه یكی از كهكشانهای همراه راه شیری و قربانی كهكشان دیگری موسوم به ابر ماژلانی كوچك بوده است.

ستاره‌شناسان در حین بررسی حدود 6000 غول ستاره‌ای در كهكشان بزرگ همسایه، توسط تلسكوپ چهار متری ویكتور بلانكو در شیلی متوجه صحنه جرم شدند.

این تیم تحقیقاتی دریافتند كه بیش از پنج درصد ستاره‌های ابر ماژلانی در جهت اشتباه می‌چرخند.

 

ضمن این كه تحلیل نشانه‌های نوری یا طیف این ستاره‌های عجیب نشانگر ساختار شیمیایی بسیار متفاوت با بیشتر ستاره‌های دیگر بزرگ بود. برای مثال این ستاره‌های عجیب از میزان بسیار كمتری از عناصر سنگین مانند آهن و كلسیم برخوردار بودند.

 

آنچه دانشمندان در همان ابتدا دریافتند این بود كه تركیبات این ستارگان شبیه تركیبات ستارگان درون ابر ماژلانی كوچك بوده، از این رو این ستارگان توسط نیروی گرانشی توسط كهكشان بزرگتر ربوده شده بودند.

 

به گفته محققان، طبق مدلهای رایانه‌ای، این دو ابر در حدود 1.2 میلیارد سال قبل در فاصله بسیار نزدیكی از یكدیگر قرار گرفته بودند. این فاصله باعث ایجاد تعاملاتی میان آنها شده و در پی آن ستاره‌های كهكشان كوچكتر به داخل كهكشان بزرگتر كشیده شده بودند.

 

به عقیده دانشمندان،‌ این اتفاق در حدود چند صد میلیون سال قبل اتفاق افتاده است.

 

به عقیده دانشمندان، با توجه به شواهد موجود احتمالا چنین جرائمی در دنیای كهكشانی امری متداول است.
طبقه بندی: آموزشی، 
ارسال توسط امید ابراهیمی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا سایت را پسندیدید؟؟؟؟؟؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود آهنگ